2010 m. sausio 21 d., ketvirtadienis

Prisiminimai


Gal kad saulė, gal kad savaitės pabaiga, mano galvoje lėtai sukasi viena teisinga, dvi klaidingos, tris beprasmiškos, keturios filosofinės, penkios kvailos, šešios naivios, septynios negatyvios, aštuonios pozityvios mintys ir devyni prisiminimai...
Aš myliu daiktus, gražius, visų pirma, ko gero. O kokie tie gražūs?... Visokie.
Va myliu meškutį pliušinį nerangų. Pamenu, nėščia būdama, ėjau kartą Savanorių prospektu, o pro langą seno medinio namo tokio, langais aprasojusiais, žiūri į mane mėlynas pliušinis meškutis, lygiai toks, kokį dabar rudą ant stalo pasisodinusi turiu. Skudurynas ten buvo, ir ant senų siūlų kamuolių jis sėdėjo, matyt, kaip tas Kūlverstukas, pirkėjus "viliojo". Aš aišku apsiverkiau (nu nėščiom taip jau būna :-)) ir nupirkau jį už kelis litus.
Tėvas mano šachmatais žaidė. Niekaip iki šiol šio žaidimo neišmokau, bet vieną aiškiai žinojau jau tada - rimtas žaidimas, iš tų, kur tikrai gali tiesiog būti ant stalo ir jau rimta. Gerbiau.
Kaleidoskopas. Pamenu va stovėjome su draugėmis eilėje, nes žaislų parduotuvėje tualetinį popierių pardavinėjo. Mes labai suagusios ta prasme buvome - reikia. Sulaukėme savo eilės, iš vienos draugės skolintų pinigų visos po didelę pakuotę nusipirkome (rašau ir pati netikiu, jetau, taigi mums po kokius 8-9 metus tebuvo...), o ant lentynos - kaleidoskopai - pažiūri, gražu taip ir lengva lengva...
Dar va pamenu tėvas magnetofono "galvutes" valydavo. Ką jis ten valydavo - nežinau, ir dabar va galvoju, kad jam tas užsiėmimas nu nė kiek nepatiko, bet aš va sėdžiu, pro langą žiūri ir taip gera man tai prisiminti. Keista.
Moralas (sau). Tai va dabar, kai sėdžiu aš prie savo "laptopo" ir rodos tik sėdžiu, o tuo pat metu, iš perspektyvos žvelgiant, sėdžiu prie senovinio tokio modeliuko, muzikytė groja iš tokio senovinio magelio, virduliukas dar koks senovinis "buvo", mmm kaip saldu.
Nežinau, kaip pabaigti. Tai tiesiog. Aš tiesiog supratau, kad man vintažas ir ypač mano asmeninis patinka labai.
O čia bus mano prisiminimų taupyklė. Ten, beje, "Internationale spielwarenmesse" yra parašyta - o juk aš ten buvau!!!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą