2008 m. spalio 20 d., pirmadienis

Pradžia

Na štai - mes startavome. Tiesą sakant, ne šiandien, o jau prieš daugiau nei pora savaičių. Neįtikėtina, bet tai vyksta.

"Paukščių pienas" - tai internetinė vaikiškų dalykėlių parduotuvė, pilna nuostabiausių žaislų ir žaidimų, mielų smulkmenų, skirtų papuošti vaikų kambarį ar šiaip praskaidrinti apniukusią dieną. "Paukščių pienas" - tai dovanos vaikams. Tai dar labai naujas, dar visiškai "žalias" mūsų projektas, bet mums jis labai patinka:)

O mes - kelios mamos, auginančios (suskaičiavus visus kartu) nemažą būrį vaikų. Mums per trisdešimt, ir, kaip daugeliui tokio amžiaus žmonių, mums taip pat kartais neduoda ramybės klausimas, ką mes veikiame ir ko norime, gyvendamos po saule. Todėl vieną kartą (na ir kas, kad taip prasideda kone visos pasakos) mes sugalvojome, kad norime turėti žaislų krautuvėlę.

Kodėl žaislų ir kodėl krautuvėlę?
Žaislų, nes ilgainiui vis sunkiau rasti, ką norėtųsi nupirkti savo vaikams. Todėl, kad, pavargusios nuo gausos, pasigedome kokybiškų, ne vienadienių, naujoviškų ir originalių daiktų. Ir dar todėl, kad tik žaislai būna tokie naiviai gražūs ir tyri, kad šalia jų tiesiog išgaruoja visos blogos emocijos. Tai daiktai, kurie suaugusius nukelia į vaikystę.
Krautuvėlę, nes ji padeda susitikti žmones būtent tuomet, kai jiems geriausia - kai jie galvoja apie vaikus. Mes norėjome pasidalinti tuo, ką radome, su panašiai kaip mes galvojančiais žmonėmis, kurie vaikui ieško asmeninės, išskirtinės, kokybiškos ir įdomios dovanos.
Labai greitai supratome, kad dovana vaikui - tai nebūtinai žaislas.
Taip mūsų žaislų krautuvėlė virto dovanų parduotuve. Pavadinome ją „Paukščių Pienas“, ...taip, būtent todėl.

Mūsų idėja - dovana vaikui, išrinkta su meile, skirta tik jam. Nes dovana - tai mintis apie žmogų, tai laikas, skirtas jam, tai dėmesys ir įsijautimas, tai meilės kalba. Mes norime, kad vaikas jaustųsi mylimas, saugus ir tikėtų, kad pasaulis yra gražus (nes jis toks ir yra!).
Dovana - nebūtinai didelis ir populiarus daiktas, bet būtinai kokybiškas, skoningas, sukurtas, o ne „štampuotas“, mielas akiai ir širdžiai tiek vaikui, tiek dovanojančiajam. Mes norime, kad dovana gyventų ne vieną dieną ir kad vaikas spėtų ją „išaugti“. Galbūt kažką iš „Paukščių Pieno“ dovanų jis išsaugos ilgai ilgai ir suaugęs galės pasakyti: „Tai mano mylimiausias vaikystės žaislas“. Mes norime vėl išmokti vertinti ir branginti mažus dalykus, norime, kad to mokytųsi mūsų vaikai, kad jie pastebėtų, suklustų, nustebtų, susižavėtų, nusišypsotų pamatę net mažą magnetą ant šaldytuvo ar pienę-ledinuką dėlionėje.

4 komentarai:

 1. Manau visi labai gerai zinote pasakyma "sunki vaikyste... mediniai zaisliukai...". Jis reiksdavo, kad zmogui kazkas nelabai gerai su galva, turi keista charakteri, turi keistus pomegius ir pan. Siandien dienai, as ji pakeisciau "nuostabi vaikyste... mediniai zaisliukai...", nes sunkia vaikyste as isivaizduoju su plasmasine barbe, kenu, pokemonu ir transformeriais ar kitais panasiais zaislais, kuriu dar nespejau pazinti, nes mano sunus dar tik svencia menesiadienius. Labai dekinga mamytems, kurios nepabijojo pasiulyti tikru zaislu. Buvau grieztai nusprendusi, kad zaislines masinos i mano sunaus pasauli ateis veliau, kad tegu pradzioj draugauna su meskuciais, zuikuciais ir kitais zvereliais, delioja kaladeles ir skaito medziagines knygeles. Deka "Pauksciu pienui" i musu namus atvaziuos masinytes. Medines, zaismingos, taikios.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū Jums labai, kad aplankėt, kad pasidalinot...

  AtsakytiPanaikinti
 3. o kam angliskai gale? juk taip graziai skamba "su meile jums" :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū, Sigita, kad mus aplankėte!Ir ačiū už komentarą, jis padėjo apsispręsti ir palikti kalbą apie jausmus mūsų Paukščių pieno daiktams ir tekstams tarp eilučių.
  Ir kas pasakė, kad turi būti baigiamasis sakinys?! :-)

  AtsakytiPanaikinti